טיגריס

היום נותרו 6 תת-מינים מתוך 9 שהיו בעבר:
* טיגריס סיבירי. נותרו כ-500 פרטים בטבע ועוד כ-160 בשבי.
* טיגריס בנגלי. הנפוץ ביותר שאוכלוסייתו המוערכת בסדר גודל של 3,200 פרטים.
* טיגריס הודו-סיני. נותרו כ-1,500 פרטים.
* טיגריס מלאי. מצוי באזור מלזיה. אוכלוסייתו נאמדת בכ- 1,500 פרטים. 
* טיגריס דרום-סין. קיימים עד 40 פרטים משוערים, רובם נמצאים בגני חיות למטרות שימור.
* טיגריס סומאטרה. הקטן מבין המינים מסוג זה, נותרו 450 פרטים המרוכזים רק באי זה.
בתחילת המאה ה-19 נאמדה האוכלוסייה של המין ב-100,000 פרטים. כיום נותרו לפי הערכות כ-7,200 פרטים בטבע.
הטיגריס הוא המין הגדול ביותר בסוג פנתר. אורכו של הזכר ברוב המקרים יכול להגיע לשלושה מטרים ומשקלו ל-225 ק"ג.  גובהו עד הכתפיים כ-115 ס"מ ואורך זנבו כ-98 ס"מ.
הטיגריס הוא טורף זריז ומיומן המיטיב לשחות וגם לטפס על עצים. הוא נוהג לארוב לטרפו בעיקר בשעות בין הערביים ליד מקווה מים ביער, שאליו מגיעות החיות כדי לשתות. לאחר ההרג גורר את הטרף אל מסתור הסבך כדי לאכול מבשרו ללא הפרעה. הוא ניזון מחזירים, צבאים, איילים, אנטילופות. בארוחה אחת יכול הטיגריס לבלוע עד 40 ק"ג בשר. הזכרים טריטוריאליים, משוטטים לבדם ומסמנים את שטחם בעזרת שתן, בגללים ובחריצה על עצים. כשהוא אינו ארב לטרף, הטיגריס יושב בדרך-כלל בצל או בבריכות מים כדי להתקרר.
הטיגריס הוא טורף-על וניצב בראש מארג המזון. למעט האדם, הטורפים היחידים שמאיימים עליו הם תניני ים גדולים.
לבגרות מינית הטיגריס מגיע בגיל ארבע. ההריון נמשך בין 100 ימים בקירוב עד לחמשה חודשים, והנקבה ממליטה 2–6 גורים לשנה. תוחלת החיים: עד גיל 18 שנים. 
היום הטיגריס חי בעיקר ביערות טרופיים, ביצות וערבות עשב בדרום-מזרח אסיה. אך גם באזורים קרים בדרום סיביר  וקוריאה הצפונית, ובאזורים אלו פרוותם רכה ובהירה יותר מאשר באזורים הטרופיים החמים.
טיגריסים יכולים להיות מסוכנים לאדם, בעיקר בצפון הודו, מסיבה כלשהי הטיגריסים שם יותר תוקפניים. בעיקר הותקפו דייגים ואוספי דבש.
הטיגריס כיום נמצא על סף הכחדה. ציד הטיגריס הפך למסורתי בהודו. סכנת ההכחדה הגדולה נובעת מכך שבנוסף לציד לשם הפרווה היפה וייצור תרופות אליל מאברי הטיגריס, גם איבוד שטחי המחיה מדללת את אוכלוסיית הטיגריסים. כשני-שלישים מאוכלוסיית הטיגריסים היום הם טיגריסים בנגליים, שמונים בין עשרות למאות, סיכויים קלושים לשרוד.

 

השארת תגובה

השארת תגובה

עוד בדיחות....

טעם של סלט

חברה האחרונה שלי אמרה לי כי ל"כלי" של שחורים יש טעם של סלט ו שאלתי את עצמי מאיפה היא יודעת איזה טעם יש לזה, אלא שמנה הזאת לא אכלה בסלט החיים שלה…!  

 

בחדר עם 3 נשים

היום במשרד, שמו אותי בחדר עם שלוש נשים. התקבלתי עם בקרירות. כדי לשפר את האווירה, כתבתי בגוגל:
"איך ניתן להקטין את איבר המין הגברי" ויצאתי מהחדר כ- 5 דקות. כשחזרתי, הבנתי כי זה עבד, הבנות קיבלו אותי בכחיוכים, אפילו פתחו שמפניה כדי לקבל אותי בצורה חגיגית…!

 

איזה תרנגולות אלו

באטליז:
– אבל איזה תרנגולות אלו? שואל עצבני הלקוח, בלי ירכיים, בלי חזה.
– אבל אדוני, מתעצבנת גם המוכרת, אתה רוצה אותן לאכול או לקיים איתן יחסי מין?

 
גלילה לראש העמוד
פרסום באתר

בעל עסק? פרסם כאן!

logo-adriano-jokes